Alumni VŠCHT Praha

Milé absolventky, milí absolventi,

zdravím vás v roce 2018, který bude také na VŠCHT Praha plný vědeckých a kulturních akcí.

Asi nejvýznamnější událostí tohoto roku bude jubilejní 50. ročník Mezinárodní chemické olympiády, který organizuje VŠCHT Praha společně s Univerzitou Komenského v Bratislavě. Účastníci se ve dnech 19. až 29. července navrátí do míst, kde tato prestižní soutěž nejtalentovanějších mladých chemiků na světě vznikla, neboť tehdejší Československo patřilo spolu s Polskem a Maďarskem k zakládajícím zemím této soutěže. V roce 1968 se prvního roku zúčastnily pouze 3 uvedené země, v roce 2018 se IChO zapojí 350 soutěžících ze 70 zemí světa.

V roce 2017 jsme na VŠCHT úspěšně zahájili mentoringový program pro doktorandské studenty a mladé vědce. Program sklidil velmi pozitivní ohlasy jak ze strany mentorovaných, tak mentorů (podívejte se na videa z programu). Od září 2018 chceme rozšířit možnost učit se od zkušeného mentora i pro magisterské studenty. O tom, co je to mentoring, jaké jsou jeho výhody a co účastníkům běhu 2017 přinesl, si můžete přečíst na stránkách Poradenského a kariérního centra.

Velmi bychom si vážili, kdybyste se do tohoto projektu zapojili také vy, naši úspěšní absolventi. Pro současné studenty budou vaše praktické zkušenosti neocenitelné. Více o tom, jak bude mentoringový program pro magisterské studenty probíhat a jak se můžete zapojit, se dozvíte v příštím Alumni Newsletteru.

Zajímavé by pro vás mohly být rozhovory s vašimi bývalými kolegy a osobnostmi VŠCHT Praha. a můžete si i přečíst, čím se zabývají studenti na VŠCHT Praha. A o úspěšných absolventech se dozvíte zde.

Pokud byste chtěli přispět svým článkem/životo­pisem/příběhem neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi provedeme rozhovor.

Pro nejnovější informace nás sledujte na webu i sociálních sítích a zůstaňte VŠCHT Praha věrni i nadále.

Úspěchy v roce 2018 přeje

Ing. Jana Zapletalová